| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Vreau si eu niste sfaturi, cum pot sa iau nota mare la examen de clasa a 8a? Nu ma pricep DELOC la matematica si mi-as dori sa iau macar un 6.Imi puteti da niste sfaturi cum pot sa inteleg matematica asta mai bine incat sa iau nota pe care mi-o doresc sau mai mare?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ACTH a răspuns:

Singurele sfaturi pe care ti le poate da cineva este sa te apuci de invatat. Nu iti poate baga nimeni matematica pe gat cu lingura. Trebuie ca tu, sa fii calm si sa ai rabdare in vederea rezolvarii exercitiilor. Lucreaza din manual, din culegeri, cauta pe site-ul brainly rezolvari ale exercitiilor care nu-ti ies, sau pune-ti un meditator. Succes.