| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Sunt șanse mari sa crească notele după depunerea de contestații la examenul de bacalaureat din sesiunea de toamna din 2023?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Dacă știi că ai făcut,sunt,dar daca ai depus contestație de dragul de a depune, sa știi că se poate sa ai surprize, probabil că nu prea plăcute.
Nu vreau sa te sperii însă da, daca nu te-ai verificat aspru pe barem, exista riscul sa cada sad
Eu m-am verificat aspiru și de la 9, 10, am ajuns la 8, 60, cu toate că eu știam sigur că ar fi fost doar 2 greșeli care însumau maxim 60 de sutimi, însă în fine, contează că a trecut drăcia asta de bacwinking

| Geass1 a răspuns (pentru Hyperion7):

Să fiu sinceră, uneori contestațiile se rezolvă aiurea. Mi-a crescut la bio, dar nu cât trebuia din punct de vedere al baremului, dar și a profesorului pe care îl aveam.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Geass1):

Tocmai asta am zis și eu, corectează aiurea, unii au noroc și iau nota meritata, in timp ce alții iau fie note mai mici, fie foarte mici.Totul tine și de ce babalâc dai sad