| AnastasiaIacov a întrebat:

Bună seara! Știu toate teoremele la geometrie, dar tot nu pot să rezolv problemele mai dificile! Fac și meditatie. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta o culegere de probleme serioasa, cum a fost si culegerea lui Gt. GHEBA (se poate descarca si de pe internet), faci TOATE problemele din el si... problema nu va mai fi problema!
Culegerea mentionata o poti descarca de aici:
https://www.voci.ro/......e-V-IX.pdf

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Uitandu-te si la rezolvari.
Exercitiile se repeta si, pana la urma, vei acoperi toate tipurile de exercitii si vei putea reduce o problema necunoscuta la una cunoscuta.

| MarIuS53682 a răspuns:

Incepe cu cele mai ușoare probleme, și ia-le din ce in ce mai grele, până când te acomodezi.