| Lydia2806 a întrebat:

Buna seara TPU! Am o întrebare legată de admiterea la liceu. Sunt clasa a8a și vreau să știu cum se procedează. Am înțeles că pe foaia aia, părintele scrie ceva cu cod (adică liceul.) As vrea sa știu mai detaliat. Pe acea foaie se pot pune 5-6 licee?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De obicei in fiecare an apar modificări mai mult sau mai puțin importante. Mai rabdă vreo două luni, vine ordinul de ministru și dira vă lămurește clar pe toți

| PsyhoChild a răspuns:

Am fost clasa a 8 a anul trecut.
Pe foaie poti pune cate coduri vrei tu.Chiar si 50.
Singurul lucru important este sa pui licee care au media de admitere aproximativ egala cu a ta.
De exemplu tie iti iese media generala la examen 8. Poti pune licee cu media de 8, 50.
Dupa ce te asiguri cu cateva licee la care ai medie sigur de a intra poti pune ce vrei tu.Chiar si licee cu media 10.

| FaraNume1245 a răspuns:

Pe scurt, primești un formular care trebuie completat. O să primești și o listă cu codurile liceelor și codurile profilurilor. Nu știu exact cât e maximul, dar sigur e peste 6.