| AdelaElena88 a întrebat:

Bună seara, TPU! Am și eu nevoie de câteva sfaturi.eu învăț cel mai bine daca: utilizez markere colorate atunci când încerc sa rețin informații, vorbesc cat sa ma aud ( pot sa și șoptesc însă contează sa ma aud spunând informația) și de asemenea când nu stau la un birou, ci când ma misc/plimb prin camera. Problema e ca, as vrea sa rețin foarte ușor fără sa mai spun informația cu voce tare ( am făcut un exercițiu și aproape ca m-a luat somnul pentru ca nu îmi auzeam vocea când învățam)Ma gândesc ca la facultate voi avea colegi de camera ( ideal ar fi sa am propria camera însă nu știu dacă acest vis va fi posibil)și as vrea sa rețin mai bine informația fără sa o mai spun cu voce tare.Cateva sfaturi, va rog?

1 răspuns:
| Aura00 a răspuns:

Inregisteaza-te cu telefonul (nu in camera ta ca sa nu faci galagie atunci cand vei fi la facultate) si apoi asculta inregistrarea pana adormi la casti. Asa vei retine, si eu fac la fel. Spor!