| Suntbaiat123456789 a întrebat:

Bună seara TPU, anul acesta în vară dau examenul de capacitate și îmi este foarte frică de ce va urma să se întâmple deoarece am auzit că în funcție de mediile din anul precedent vor fi repartizați elevii la liceurile dorite. Cea ce mă îngrijorează pe mine este că mă tam că nu voi intra la liceu dorit și în special la profilul dorit. Spuneți-mi și mie cum se calculeaza media de admitere.

Răspuns Câştigător
| Aditu94 a răspuns:

Salut,
Pentru inceput iti urez mult succes si iti tin pumnii. Lasa emotiile in spate,pune mana si invata si demonstreaza-ti ca esti cel mai bun, mai ales daca ai un tel si vrei sa il atingi. Dar iti ceva drept si nu te supara, nu conteaza ce liceu faci, conteaza ce facultate faci, conteaza sa ai o meserie care sa iti aduca satisfactie in viitor. Bafta

1 răspuns:
| Mosotti a răspuns:

Pai iti e frica ca nu ai invatat, ca daca invatai, nu ti-ar mai fi frica, ca aveai nota mare la examen.
Mi se pare ca 25 % conteaza media generala de la scoala generala si 75 % nota de la examen.