| SSHGHFHF a întrebat:

Buna Seara TPU! As vrea sa ma lamuresc pana incepe scoala in astea 5 zile cu calculele stoechiometrice(calcule pe baza reactiilor chimice).Pur si simplu nu pricep si de fapt aproape nimeni nu intelege datorita profei care preda odata la 3-4 saptamani iar restul zilelor ne asculta.La noi in clasa nimeni nu are mai mult de 5-6 la Chimie rar cate un 7, 5 si suntem considerati cea mai buna clasa de a-8-a din scoala.Eu am rugat-o sa imi explice lectia dat fiind faptul ca am lipsit o ora din cele doua in care ne-a predat dar s-a enervat si m-a intrebat daca am fost in clasa cand ea a predat sau eram aerian, si eu i-am explicat ca am lipsit o zi si mi-a spus sa invat acasa ca n-are timp sa imi explice.As vrea daca se poate toti pasii si ceva probleme rezolvate.Si daca se poate sa ma ajutati si la stabilirea coeficientilor ca nici lectia aia nu am priceput-o desi nu am lipsit dar n-am mai intrebat-o pe profa dupa faza cu calculele stoechiometrice.Stiu ca stabilirea coeficientilor e usoara dar la ce profa avem....Multumesc anticipat si scuze daca am gresit categoria.

1 răspuns:
| negrisor a răspuns:

Eh straduiestetebig grin