| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie sa-mi explice cum sta treaba cu calculele stoechiometrice? Nu am inteles din clasa desi am intrebat-o de doua ori pe profa. Daca se poate cu toate indicatiile si cu exemplu(o problema rezolvata)sa inteleg ca poimaine dau test si numa din calcule stoechiometrice ne da.sadDau funda pentru cel mai bun raspunshappy

1 răspuns:
| SpartaGirl a răspuns:

Ei bine, nici eu nu prea stiu sa-ti explic, dar uite ce-am gasit pe wiki...http://en.wikipedia.org/wiki/Stoichiometry Sper sa te ajute!