| curioasa21 a întrebat:

Buna seara,TPU! La,, Filologie-Bilingv Limba spaniola" ce materii sunt si cam cate ore se fac pe saptamana din fiecare? Dau funda raspunsului care ma lamureste. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

LA spaniola o sa ai insa aproximativ 6 ore pe saptamana
A 2-a limba o sa ai 2/3 ore
Romana 5 ore si ai si un fel de optional, literatura universala
Istorie ai 3 ore
Geografie 2 ore
Mate, fizica pana in a 11-a, 2 ore
chimie pana in a 11-a, 1 sau 2 ore
biologie pana in a 11-a, 1 sau 2 ore
stiintele alea sociale care in fiecare an e alta, 1 sau 2 ore.

| curioasa210 a răspuns (pentru Adry05):

Buna! Eu sunt cea care a postat acea intrebare. Nu ma pot loga momentan la acel cont, dar cand voi reusi, vei primi funda.Multumesc foarte foarte mult de raspuns! Ma ajuta enorm de mult. La toamna intru in clasa a 7-a si mai am un singur an de gandire si nu stiam sigur ce se invata la acest profil! M-ai ajutat extrem de mult! (Sper ca nu te superi ca intarzie funda)

| curioasa210 a răspuns (pentru curioasa210):

Acest mesaj este pentru Adry05

| Adry05 a răspuns (pentru curioasa210):

Nu e nicio problema, ma bucur c-am putut fi de ajutor. happy
A, am uitat sa mentionez de latina, ai 1 sau 2 ore pe saptamana si dai si teza dar oricum in cele mai multe cazuri din a 9-a va ia cu ea de la 0.
Teze ai la romana, spaniola, latina si la alegere intre geografie si istorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/uman_eng.html

In loc de orele alea multe de engleza, tu o sa faci spaniola.
In loc de geografia si istoria Marii Britanii si SUA, tu o sa faci geogr si ist Spaniei. Stiu ca intr-a 11-a o sa faci literatura universala, ca optional.
Teze o sa dai la : romana, istorie, spaniola si latina.

| curioasa210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ilovemandala si tu m-ai ajutat cu raspunsul! Multumesc!