| andrey663 a întrebat:

Buna seata TPU.Cine imi poate spune si mie o carte gen "2 ani de vacanta" sau "Insula Misterioasa" de Jules Verne.
Ceva gen:niste oameni sunt pe o insula pustie si trebuie sa supravietuiasca singuri etc.
P.S:Fara Robinson Crusoe.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea incerca 10 negri mititei de agatha christie: e ceva interesant : nu este despre negri ci despre 10 oameni (nu se cunosc intre ei) care sunt invitati pe o insula ( nu mai stiu cum se chema insula ) de catre un anume domn Owen. Zece..." Zece straini sunt atrasi de un misterios U.N. Owen, intr-o casa de pe o insula izolata, din apropierea Devon-ului. "Noua... "
In timpul cinei, un mesaj inregistrat ii acuza pe fiecare in parte de cate o crima, iar in final, in aceeasi seara, unul dintre oaspeti moare.
"Opt... " Rupti de lume din cauza unei furtuni violente si urmariti de versurile unei vechi poezii pentru copii, care numara descrescator de la
zece la zero, oaspetii lui U.N. Owen incep, unul cate unul, sa moara. "Sapte... " Care dintre ei este criminalul? Oare va supravietui cineva?

6 răspunsuri:
| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Insula Comorii de Robert Louis Stevenson

| WhiteLife a răspuns:

Pai, poti incerca "Copiii capitanului Grant", tot de Verne, nu e acelasi lucur, e o mare diferenta, dar, totusi, este vorba despre aventura. Carti la fel nu stiu daca mai sunt, eu am cautat peste tot cand le-am citit, dar n-am gasit.

| SerafimHD a răspuns:

Calatorie in jurul lumii in 80 de zile!

| diskjocket a răspuns:

Imparatul mustelor, e bestiala, si poti sa incerci si hunger games...e tot despre niste copii care trebuie sa supravietuiasca

| Aww_Nanay_1999 a răspuns:

20k leghe sub mari

| madutza114 a răspuns:

Eu iti pot spune despre cartea singur pe lume ...eu am citit-o si mi se pare foarte interesanta dar trista.Cu toate astea personakjul invinge cartea avand un final fericithappy. Este chiar draguta si ti-o recomand...dar cred ca trebuie sa nu te plictisesti pentru ca cartea pe care tiam descris-o are cam 500 pagini laughing))