| nikushoru a întrebat:

Bună, spuneți-mi vă rog, poate lectura, cărțile să-ți formeze într-un mod oarecare personalitatea? Nu îmi pot da seama cum. Niște exemple ar fi binevenite. Cum pot niște cuvinte scrise să te formeze?

2 răspunsuri:
| AnimeChu a răspuns:

Pentru ca acele cuvinte te marcheaza, unele poate iti deschid ochii si te fac sa te schimbi, iti dai seama ca felul tau de a fi e unul rau. Sau prin simpla dorinta de a fi ca si eroul cartii te face sa te schimbi... sunt atat de multe feluri in care o carte poate sa te schime si sa te marcheze... se vede ca nu ai citit de frica ca ti se " altereaza" personalitatea

| fgmijpb a răspuns (pentru AnimeChu):

De exemplu dupa ce eu am citit seria Cantec de Gheata si Foc de George R.R Martin am inceput sa iau exemplul lui Petyr Baelish, unul dintre personaje.