| AndreaMe a întrebat:

Stie cineva care sunt demersurile de facut pentru a te inscrie la o facultate (de medicina) în România ca Român de pretutindeni (cum ar fi : echivalarea diplomei de bacalaureat straina)? Taxa anuala de platit este cea a unui student român sau a unui student strain ( in cazul in care sunt la "cu taxa")?

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

La Bucuresti taxa pentru studenti romani e de 9000 de lei/an, iar daca dai examen si intri la buget, poti face pe gratis. Taxa pentru un student strain e de 5000 de euro/an

| anamariarot a răspuns (pentru AdelinaC):

Permite-mi să adaug: studenții străini nu pot trece la buget. Ei vor rămâne la taxă pe tot parcursul facultății

| AdelinaC a răspuns (pentru anamariarot):

Iti multumesc pentru completare!

| Thecurious a răspuns:

Intra pe site-ul facultatii la care vrei sa te inscrii.