| mariazzz a întrebat:

stie cineva cate intrebari are examenul de admitere la facultatea de asistenti medicali in cadrul UMF Iasi? de asemenea as dori sa stiu daca intrebarile sunt luate din cartea de teste grila pe care cei de la umf au editato. intreb acest lucru pentru ca unele lucruri ma depasesc si vreau sa stiu la ce sa ma astept.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

1. Metodologia nu face referire la numarul intrebarilor din continutul tezei de concurs
2."Testele publicate sunt orientative, teza de concurs poate sa cuprinda si teste la prima vedere "---vezi in metodologia concursului de admitere :http://www.umfiasi.ro/......202013.pdf