| Lovelife00018 a întrebat:

Buna! Stie cineva cum poti sa treci de la taxa la buget la UPB? Am fost la taxa primul an, s-au lasat de facultate multi din cei care erau la buget in anul meu. Am aflat ca trebuia sa dau iar admiterea si daca luam un punctaj bun ramaneam in anul meu, insa stiu ca anul trecut a fost cineva care a intrat pe locurile de la buget fara a mai da admitere, pentru ca se lasasera multi. De la secretariat mi s-a spus ca ma vor trece la buget si cand am sunat sa intreb cand trebuie sa vin sa depun cererea mi-au spus ca s-ar putea sa nu accepte rectorul. Nu stiu ce sa fac in situatia asta.

3 răspunsuri:
| Mavni a răspuns:

Nu e suficient sa renunte cativa. Trebuie sa ai si media mai mare decat ultimul de la buget.

| Lovelife00018 explică (pentru Mavni):

Nu știu care este ultima medie la buget, dar știu sigur ca este o persoana care are media mai mica decât mine. Probabil media este mult mai jos pentru ca sunt mulți cu 3-4 restante.

| Mavni a răspuns (pentru Lovelife00018):

Intereseaza-te. Probabil de aia a spus ca depinde de acceptul rectorului.