Întrebare recomandată | MitzaaRRS a întrebat:

Ştie cineva dacă pot urma o facultate de medicină veterinară dacă termin un liceu cu profil ştiințele naturii? (Scuze dacă nu m-am exprimat foarte bine )
Da, dau fundă. happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea liceului poti urma orice facultate, indiferent de profilul liceului absolvit. Importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere. Chiar este indicat profilul de stiinte ale naturii, te va ajuta putin la admitere.

| AFR81 a răspuns:

Cu siguranta. Poti urma orice facultate doresti. Profilul la liceu este egal cu 0.

| Felys a răspuns:

Ficamea a terminat liceu de limbi straine si a facut tehnica dentara dupa, deci se poate orice atata timp cat iti doresti

| PikaPikaChuChu a răspuns:

La facultate o sa dai examen
faptul ca studieze stiintele naturii te ajuta mai departe la facultate. o sa iti fie mai usor decat celor de la mate-info