| mddx a întrebat:

Bună! Stie cineva in ce consta proba de concurs din cadrul admiterii la pedagogia invatamantului primar și preșcolar ULBS?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu cum este structurat examenul acolo, dar îți spun cum se făcea admiterea la UB, la exact aceeași specializare. Se dădea un interviu și se făcea apoi media cu nota de la bac. Conta jumătate interviul, jumătate nota de la bac.
De asemenea dacă ar fi examen scris, ar trebui să fie cel mai probabil o rubrică din pedagogie și metodică (exact cam ceea ce se dă la titularizare).

| mddx explică (pentru anonim_4396):

Din câte am înțeles de la ei de pe site de da atât proba de aptitudini ( incisiv interviu) si profa de concurs (romana si aritmetica, insa nu specifica exact în ce consta)

| anonim25133 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună! Interviul la UB pe ce se bazeaza? ce fel de intrebari primim?