| Gabriella_Bors_1973 a întrebat:

Buna, stiti care sunt facultatile din tara de arhitectura care au si in limba engleza?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate facultatile au sectii cu profesori care predau in limba engleza, dar sunt duble la pret, fiindca sunt anagajti profesori speciali care predau in limba engleza, pentru fiecare materie in parte.

nepoata mea a incercat sa studieze in lb engleza, doarece ea s-a nascut si a crescut intr-o tara englezeasca unde limba ei materna este engelza si unde a mers la scoala si peste tot vrbind numai engleza dar a fost socata de preturile enorme, cand a selectat sa studieze in limba engleza, preferand sa invete lb romana, pe care o stia foarte putin, fiindca a ales sa studize in Romania.