| kalex a întrebat:

Stiti vreun site de unde pot invata matematica usor? (clasele V - VIII) Prind foarte greu cum ne preda si nu vreau sa merg la ore particulare. Mersi

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa fii mai activa in clasa, intreaba profesorul in timp ce preda, sa mai repete inca odata!
Matematica se invata numai lucrand, zeci de ore pe saptamana, exercitii si probleme in weekend, doar muncind din greu ajungi sa fii bun la matematica.

| RainmakerX a răspuns:

Math pdr. Este un site realizat de un profesor de matematica numit Radu Poenaru. Pot spune ca m-a ajutat enorm site-ul asta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://iubescmatematica.wordpress.com/
Explica foarte bine

| Caood a răspuns:

Pai poți încerca brain.ly

| crissssro a răspuns:

Un lucru important dac nu intelegi ceva la mate. nu eayita sa intrebi pe profesor, el iti va explica.Dar totudi un site e bu acesta:
http://www.pro-matematica.ro/matematica/index.php
2.un site care ma juta des e acesta iubesc matematica el imi explica deori teorme care eu abia le stiam.
link:https://iubescmatematica.wordpress.com/
sper cca te-am ajutat cel mai inportan asculta la lectie si intreaba profesoru daca n-ai inteles
P.S.astea de la iubesc matemateca au si Facebook acolo poti sa trimeti anumte exercitii ce sas le bagi pe site.
si daca te-am ajutat, ajuama si tu cu funda!