| MarcoMC123 a întrebat:

sunt a 8-a la liceul teoretic german, si vreau sa ma duc la un liceu care nu are germana. O sa se puna nota de examen de la germana daca ma duc la un liceu ce nu are?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca te referi la media de la evaluarea nationala, la care tu vei sustine examen si la limba germana.
Sigur ca media va fi compusa din suma celor 3 note la materiile de la evaluare (romana, germana si matematica), indiferent pentru ce liceu si profil vei opta.

| MarcoMC123 explică (pentru Ioandelasal):

No, s-a dus mate-info pe apa sambetei

2 răspunsuri:
| AndaAle27 a răspuns:

Cred ca nu!
Sfatul meu este sa te duci la liceul unde crezi ca se invață materiile ce iti plac, si la care consideri tu ca ai înclinăție!