| balustrada a întrebat:

Sunt a 9. a la mate-info și voi participa la olimpiadă la informatică. Trebuie sa fac probleme pentru pregătire, dar unele nu le știu. E cineva mai mare care îmi poate explica lucrurile pe care nu le-am făcut sau nu le-am înțeles? Mulțumesc.

7 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Eu dau bac peste cateva luni din info, daca vrei ajutor poti apela si la mine

| Alyceee a răspuns:

Nu garantez sa stiu, dar poti incerca...Sunt a 12a la mate info si materia dintr-a 9 si a 10 a mi-a placut nespus happy.

| Robert92 a răspuns:

Va ajut eu cu orice nelamuriri legate de informatica.Va astept pe privat.

| TheBadOne a răspuns:

Finally someone! Nu am raspuns la intrebarea ta, dar si eu sunt tot pe a 9-a, tot la mate-info... si am si eu o mica intrebare si nu vroiam sa o pun pe site, pentru. ca probabil nimeni nu va raspunde, dar avand in vedere ca tu mergi la olimpiada, ma gandeam ca sti chichita care ma incurca pe mine: Daca ai un sir de numere, pe care il citesti pana la intalnirea lui 0, ce comanda pui pentru. a putea prelucra fiecare nr. din sir? Adica sa nu-ti ia doar valoarea 0? Please... puppy dog eyes.

| Alyceee a răspuns (pentru TheBadOne):

Ui-aici: for (i=1; i!=0, i++)

| MariaO a răspuns (pentru TheBadOne):

Citesti numerele intr-o repetitie. Daca esti a9a probabil lucrezi cu pseudocod si atunci folosesti un "cat timp". Adica : cat timp n!=0 {citeste n; si ce mai ai tu de facut nu numerele acelea citite; } Nu am mai scris in pseudocod de ceva timp, deci nu mai tin minte daca la intructiunea "cat timp" se punce in paranteze conditia happy

| flavianeacsu a răspuns:

Eu sunt intr-a 10-a, si eu merg la olimpiada. Poti apela si la mine daca ai nevoie de ceva! >:d