| Marin_Andrei_1993 a întrebat:

Buna,sunt a8a iar anul acesta au fost examenele destul de grele avand in vedere ca doar 30% au luat peste 5 la simulare la matematica.Credeti ca mediile la licee vor scadea? Daca da, cu cat aproximati?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Fiecare liceu isi stabileste media de admitere in functie de profil si filiera, fiind total paralela cu dificultatea simularilor/examenelor.
Daca scade media, poti fi sigur ca nu au studenti, insa asta se poate observa numai studiind mediile de admitere ale anilor trecuti.

| Începătorul988 a răspuns:

Nu. Examenul nu a fost greu, m-am uitat si eu peste el. Nu e vina liceelor ca nu invatati voi.

| Anon31241212 a răspuns (pentru Începătorul988):

A fost usor fata de ce se dadea mai demult. Ai dreptate.

| Începătorul988 a răspuns (pentru Anon31241212):

Stiu. Daca ei au stat si au frecat-o in casa. Acu isi plang de mila ca au note mici.

| Arthiom a răspuns:

Ba, naiba s-o ia de treaba, daca astea au fost examene grele atunci eu ajung episcop in locul lui Daniel. Pai de cativa ani incoace tot s-au scos elemente din materia de gimnaziu si tot grele sunt examenele?

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Maybe 30-50 de sutimi.Mai mult nu lasa nimeni e problema de renume