| iulianx23 a întrebat:

Buna! Sunt anul II de postliceală sanitară și anul acesta nu mai pot merge la practica pentru ca am plecat la muncă în străinătate pentru câteva luni. Știe cineva dacă te poate afecta asta în vreun fel, faptul că nu te duci la practica?
Adică să nu treci anul sau mai știu eu...menționez că sunt la taxa, care este plătită!
Mulțumesc pentru răspunsuri!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mai pot merge la practica... Știe cineva dacă te poate afecta asta "

ori inveți meserie, ori lucrezi (necalificat) in străinatate. Ori una, ori alta

| Furnicuta000 a răspuns:

Scoala nu e interesata daca te duci la practica sau ce faci acolo, ei vor doar sa le duci foile alea de prezenta la practica semnate si stampilate de asistenta sefa de pe sectie, altfel nu te pot trece in anul urmator. Deci daca te-a mancat undeva sa pleci in loc sa faci scoala, cand te intorci mergi si fa rost de semnatura femeii, cu un cadou substantial sau ceva de genul, sper ca iti dai seama. Nu e frumos dar asa fac majoritatea, nu iti imagina ca toti se duc la practica, se duc din an in paste.

| Denisa0954 a răspuns:

Logic ca dacă nu mergi la practica pierzi anul. Pe ce vrei sa fii notat dacă nu faci practica? Ca sfat, mergi catre alta meserie ca să nu ajungi sa nenorocești oamenii. Succes.