| kp23 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 11 a, sunt pe mate-info și nu stiu la ce facultate să merg. Imi place matematica și sunt buna la ea. Mi s-a recomandat să merg la Politehnica la transporturi(pe ingineria autovehiculelor sau la ingineria electronică, telecomunicații și tehnologii informaționale) dar nu stiu ce să zic sau la facultatea de matematică ca să devin profesoara doar ca nu imi doresc asta. Nu prea ma pricep la fizică sau la informatică și de aceea nu aș merge la ele dar nu stiu la ce altceva și cred ca aș putea să invat dacă aș avea puțin ajutor. Ma puteti ajuta??

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Noi - niște necunoscuți ce habar n-avem de tine și de ce-ți place sau nu - să te ajutăm in a te decide? Glumești. Vorbește cu colegii, cu părinții și mai cu seamă, cu tine insuți. Apoi alegi

| kp23 explică (pentru sierra1):

Buna dacă ai fi citit ai fi observat că mi s-au recomandat niște facultăți de oamenii din jurul meu și am cerut ajutorul unor necunoscuti fiindcă poate au terminat una din acele facultăți sau este la ea și ma poate ajuta
Am speficicat la ce ma pricep ca să se vadă de ce mi s-a recomandat și ținând cont de asta unii ma pot ajuta. De asemenea am problema asta de un timp și când am văzut ca nu reușesc să îi găsesc rezolvare vorbind cu mine însumi am decis să apelez la oamenii de pe TPU.

| sierra1 a răspuns (pentru kp23):

"am cerut ajutorul unor necunoscuti fiindcă poate au terminat una din acele facultăți "

denotă 0 lipsă cruntă de responsabilitate să faci ce-ți spun altii ce habar nu au nimic despre tine

| kp23 explică (pentru sierra1):

"am cerut ajutorul unor necunoscuti fiindcă poate au terminat una din acele facultăți "

denota faptul că vreau sa stiu cu ce se mănâncă fiindcă pe site nu scrie

| sierra1 a răspuns (pentru kp23):

Ok, atunci ascultă-i pe | AndreiMadalin69420 sau GicaGeorgescu1988

| AndreiMadalin69420 a răspuns:

Sa te duci la oi

| kp23 explică:

Mai exact imi puteți recomandă o facultate sau să imi explicați ce se face la facultățile de mai sus? Multumesc

| GicaGeorgescu1988 a răspuns:

Du te la penny la caserie