| kp23 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 11 a, sunt pe mate-info și nu stiu la ce facultate să merg. Imi place matematica și sunt buna la ea. Mi s-a recomandat să merg la Politehnica la transporturi(pe ingineria autovehiculelor sau la ingineria electronică, telecomunicații și tehnologii informaționale) dar nu stiu ce să zic sau la facultatea de matematică ca să devin profesoara doar ca nu imi doresc asta. Nu prea ma pricep la fizică sau la informatică și de aceea nu aș merge la ele dar nu stiu la ce altceva și cred ca aș putea să invat dacă aș avea puțin ajutor. Ma puteti ajuta? Mai exact imi puteți recomandă o facultate sau să imi explicați ce se face la facultățile de mai sus? Multumesc!

4 răspunsuri:
| melimili a răspuns:

Copiii de pe aici nu vor sti sa te sfatuiasca.
Cauta pe net sa vezi cu ce se ocupa fiecare meserie si vezi cam ce ti-ar place.