| gabriela_6078 a întrebat:

sunt clasa a 11a si ma tenteaza sa dau la facultatea de Limbi Straine, sectia Franceza-Romana.La franceza sunt buna, de olimpiada.In schimb cu romana stau mai prost.ma intrebam daca exigentele la romana sunt aceleasi ca la Litere sau daca am aceiasi profesori, tinand cont ca e specializarea B.

4 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Daca te tenteaza, da la Limbi Straine.

| demonel a răspuns:

Sincer vei avea de suferit la inceput dar trebuie sa faci impresie la inceput cu ce sti din liceu/si valuri la franceza...sunt sigur ca te vei descurca eu asa sunt dar la engleza romana

| toxyk a răspuns:

Buna. da eu sunt acolo si au ramas aceeasi profesori si la limba romana nu e cine stie ce dar acum depinde pe cine nimerestiwinkingca profesor... sper sa ai noroctonguehappy

| Clau_2341 a răspuns:

Ciao simona. si eu sunt clasa a 11a dar profesori sa stii ca s-ar putea schimba dai si u te rog add la id-ul meu y_clau si vorbim acolo mai multe...