| Razvan_Fodor_1999 a întrebat:

Sunt clasa a 12-a si as vrea sa dau admitere la scoala de agenti de politie Septimiu Muresan din Cluj, si la scoala de agenti de frontiera Avram Iancu din Oradea, dar am anumite nelamuriri, site-urile acestor scoli ne fiind destul de informative. as vrea sa stiu daca e posibil ca examenele de admitere sa fie in aceeasi zi. multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. La MAI si MApN dau toti examenel in acelasi timp. Poti sa mergi la un CMJ si sa te interesezi. Nu stiu unde stai dar poti cauta CMJ-ul tau aici: http://www.util21.ro/institutii/centre-militare-din-Romania.htm

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil ca examenele sa fie in aceeasi perioada.

| Razvan_Fodor_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Dar sa nu fie in aceeasi zi se poate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Razvan_Fodor_1999):

Asta n-am de unde sti, uita-te la Admiterea 2017 de pe cele 2 site-uri oficiale ale scolilor si acolo trebuie sa scrie in ce date este admiterea la fiecare.

| Salontanul a răspuns (pentru Razvan_Fodor_1999):

Nu. La MAI si MApN dau toti examenel in acelasi timp. Poti sa mergi la un CMJ si sa te interesezi. Nu stiu unde stai dar poti cauta CMJ-ul tau aici: http://www.util21.ro/institutii/centre-militare-din-Romania.htm