| Bєshka a întrebat:

Sunt clasa a 6-a si maine scriu teza din romana, dar n-am habar din ce scriem pentru ca profa nu ne-a spus.Cei care ati dat deja teza imi puteti spune cam ce v-au cerut?

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Bună!
uită-te prin manuale, caiete, şi repetă tot ce ai acolo.dar serios! adică, 2-3 ore de repetat şi scris.la teză trebuie să vă dea ceva din ce aţi făcut, nu? şi tu dacă ai recapitulat mai multe, vei ştii rezolvarea la exerciţii.Şi nu va mai fi nevoie să îţi baţi capul zilele următoare.deci,merită!
Baftă la teză!

| nicoararaul99 a răspuns (pentru NoNameJunior):

Ar trebui sa va spuna ce trebuie sa invatatzi pentru tezastraight faceAr trebuie sa invetzi ce ai invatat u mai important anul acesta... Sper ca te-am ajutat...big grin

3 răspunsuri:
| IIxGriimZz a răspuns:

Esti clasa a 6-a? sau poate in clasa a 6-a? si ce daca nu va spus din ce dati teza? nu e logic ca trebuie sa RECAPITULEZ totul din simestrul asta? pana acum cum ai luat la teza cu 1 sau 2? pentru ca vad ca nu stii ce sa inveti inainte de a da teza

| leaderlord a răspuns:

Sa stii bine la gramatica cazurile si func sintactice... la literatura sa stii epicu metafora liricul etc depinde ce ti-a predat