| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa a 8-a si am test la chimie, dar nu stiu nimic straight face cum sa fac sa invat sa fac probleme?

Răspuns Câştigător
| Sooorin a răspuns:

Sfatul meu : copiaza, in pauza inainte de ora iti scrii pe banca cu pixul sau creionul ( preferabil creion ca se curata repede ) dar daca ai banca deschisa la culoare nu apasa pe creion ca o sa se vada, scrii mai usor asa, cat sa intelegi ( eu asa fac la fizica cu formulele )
alt sfat : citeste de 5 ori lectia cu atentie si ai sa vezi ca iti ramane ceva in cap
FUNDA?

4 răspunsuri:
| Bogdy997 a răspuns:

Incearca sa te intalnesti cu un coleg care stie si roaga-l sa iti explice.

| paul9639 a răspuns:

Incarca sa inveti straight face. wow cum fac aproape 90 la suta din elevii care iau note mari straight face

| JustFeelings a răspuns (pentru paul9639):

Lol, tu vrei sa invat rezolvarile la fiecare problema?

| Roman_Sebastian_1997 a răspuns:

Pai incearca sa gasesti un algoritm prin care sa inveti