| AnnaLuuv a întrebat:

Buna!

Sunt clasa a8a si as vrea sa dau examenul pentru bilingv engleza. As vrea sa stiu si eu de la cei care au fost a8a anul trecut si au sustinut acest examen ce le'a "picat" la ambele probe si daca este greu.

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

Pai cunosc pe cineva! Baiatul uni prieten foarte bun! A fost vorba de un text unde trebuia sa bagi cuvinte de la tine, adica aveai un spatiu liberi si trebuia sa pui acolo, cuvantul care lipsea.A mai fost unul, asemanator, unde aveai mai jos 4 optiuni si trebuia sa o pui pe cea buna in spatiul liber. A fost si compunerea, dar in general exercitii de care se fac pe a 8-a deci probabil nu o sa te surprinda cu nimic.La proba orala s-au dat cateva imagini (2-3) si aveai acolo intrebarile tot asa cam 3-4 intrebari si mergeai in fata comisiei si raspundeai oral la intrebari, te lasa inainte cam 5-6 minute sa iti scrii pe o ciorna daca vrei dar indicat este sa nu citesti de pe ea ci sa raspunzi atunci pe moment! Greu nu este de loc!

| Tacii a răspuns:

Nu este deloc greu daca stii...Mie mi s-a parut simplu, dar ATENTIE..iti fura din puncte la orice mica greseluta....SUCCES!happy