| Florennce a întrebat:

Sunt cu un coleg IN CLASA, de la gradintita. Apoi in clasa a 5a noi ne-am mutat la alta scoala din oras si am picat in aceiasi clasa. Ok, Acum sunt a 8a, iar cand voi termina a 8 a vreau sa dau la Mate-Info si el la fel. Vreau neaparat la mate-info, deoarece atunci cand voi termina, vreau sa fac facultate de medicina si bineinteles si el vrea acelasi lucru. Ce sa fac? Nu-l mai suport. Mereu s-au facut diferente pentru ca el e mai bun la mate decat mine si pricepe mai repede; mereu m-a facut sa ma simt inferioara si ma jignit. Ce sa fac? happy Poate suna prostesc, dar pentru mine e serios! happy Va rog sa nu faceti misto, gen " O sa va casatoriti. si etc". e total absurd!kissMultumesc kiss

Răspuns Câştigător
| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

He he.Reprofileaza-te sau pur si simplu lasa-l in voia sortii nu conteaza daca e mai bun ca tine la un lucru asta e, dar daca el vrea sa fie mitocan si nesimtit si iti da peste nas sau ceva de genu e clar ca nu sunteti prieteni mie asa mi se pare laughing

7 răspunsuri:
| Florennce explică:

Nu ma pot multumii, cu simplul " asta e ". thinking

| Florennce explică:

19marian60 : La noi in oras nu exista profilul asta. Doar in Bucuresti, dar imi este greu sa ma deplasez happy. Lavinia218 :. Sunt la fel ca el, doar ca la mate suntem total opusi!:*

| Lavinia218 a răspuns:

Parerea mea este ca nu este o tragedie faptul ca el pica mereu cu tine in clasa. iar despre faptul ca se fac diferente ca el este mai bun ca tine... ar trebui sa te ambitionezi sa fii mai bun ca el happy!

| petruta a răspuns:

Lasate in voia sortii poate o sa se razgandeasca sa dea la medicina si ce daca e mai destept la mate poti sa ii zici tocilarule tu nu sty de o distractie jucnestel ca zambetul pe buze

| adutzz a răspuns:

Se mai intampla asa, dar totusi daca locuiti intr-un oras mai mare, atunci nu trebuie sa mergi la acelasi liceu cu el, tu poti sa iti alegi altul, fara ca el macar sa stie (asta depinde de cat de apropiati sunteti), daca nu atunci atungi dai la alta facultate decat el, oricum nu ar trebui sa iei in seama diferentele facute de profi, pentru ca tu esti cea care va suferi pana la urma, daca el e mai bun la mate tu fii mai buna la biologie, dar eu cred ca ar trebui sa te ambitionezi si sa il intreci si la mate.

| 19marian60 a răspuns:

DRAGA Needyourlove, daca el vrea matematica -informatica acolo sa se duca! Tu du-te la chimie-biologie ca e mai apropioata de medicina!

| alinushuorga a răspuns:

laughing asta e