| irinamrn a întrebat:

Sunt din Suceava si imi doresc ca dupa terminarea liceului sa urmez o facultate de drept, insa nu stiu care ar fi cea mai buna pentru mine. Sunt multe aspecte ce trebuie luate in considerare. Si inca ceva, de ce difera examenul de admitere de la facultatea de drept din Bucuresti de cel de la facultatea de drept din Iasi?
Multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| Ella3133 a răspuns:

La facultatea de drept din Bucuresti se da admitere la lb romana si economie. (pentru ca mi-a spus o colega)
Te poti uita pe site-ul celei din Iasi.
Formeaza-ti o idee despre ce ti-ar place si ce ai vrea sa faci.De asemenea, sa iti cunosti limitele.Sa nu te duci la o facultate unde realizezi ca nu faci fata.