| TxOcs a întrebat:

sunt eleva la Liceul de Marina din Galati la servicii-economie, clasa a10a.am intrat cu media 8, 44 fara examene deoarece am ramas corigenta la matematica in clasa a8a.Daca urmez acest liceu imi va afecta viitorul? Adica pot intra la o facultate buna, conteaza cand ma angajez?
As fi vrut sa ma transfer la liceu Economic la acelasi profil dar nu mai erau locuri.Acum ma gandesc sa ma transfer la alt liceu dar la alt profill, credeti ca ar fi bine?

3 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

Buna!
Conteaza cand te angajezi. Eu zic sa te muti la alt liceu!
Bafta!

| valentino52 a răspuns:

Nu are importanta liceul atata timp cat inveti. Poti sa dai la filologie, sa nu faci matematica, fizica, chimie in clasa a 10, 11a, 12a dar totusi sa dai la o facultate de inginerie sau politehnica. Doar ca o sa iti fie foarte greu trebuie sa inveti sa prinzi din urma...

| andreyy96 a răspuns:

Buna big grin! nu cred ca mai conteaza foarte mult prestigiul unui liceu in ziua de astazi...conteaza sa inveti si sa iei bac-ul. Daca te transferi la un liceu la acelasi profil nu cred ca te-ar avantaja foarte mult deoarece tot aceleasi facultati vei putea urma.Ar fi un mic dezavantaj acomodarea ta cu noi colegi si profesori