| spidy a întrebat:

sunt in clasa a X-a si vreau sa ma transfer in clasa a XI-a, am 2 intrebari...
1. Daca am media mai mare decat a ultimului din clasa in liceul in care vreau sa ma mut si am o corigenta(posibil sa raman pe vara) ma mai pot transfera?
2.Acum sunt la profil mate-info, daca vreau sa ma mut acum in alt liceu la profil economic mai trebuie sa dau diferente?

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Te poti transfera, dar trebuie mai intai sa-ti dai corigenta pentru ca sa iti poata incheia situatia scolara si sa-ti dea copie dupa foaia matricola. Diferenta dai doar daca ai materie pe care n-ai facut-o la profilul tau de acum.

| dyna_1486 a răspuns:

Din cate stiu eu daca ai coringente, chiar si una nu te mai poti transfera, si cat despre diferente nu e nevoie sa le mai dai decat daca acolo se predau materii p care tu nu le-ai facut. dar nu cred ca e cazul la tine...

| claudia_5323 a răspuns:

1.nu poti s te transferi daca esti corigent.am avut in liceu un caz asemanator

2.la profil economic faci mai multe materii gen:economic, marketing...si eu sunt tot l mate-infohappy

un sfat:

nu da mate-info p economicwinking

| oni a răspuns:

Daca ai corigente de dat nu poti sa te transferi, diferente se dau(la cateva materii)si e destul de frum si la servicii eu acolo sunt.nu este greu dar trebuie sa iti plac si sa intrelegi. daca te gandesti ca vrei sa skpi de mate nu o sa skpi dar sunt materii destul de frum