| Alpacacia a întrebat:

Buna sunt in clasa 8 si nu stiu ce profil sa urmez as vrea si pe mine sa ma ajutati la mate am note de 7 dar nu sti da ca sa duc la profil de mate-info sau la filologie si daca ma duc la filologie ce facultate pot sa urmez sau daca aveti voi alta recomandare sa imi spuneti?

Răspuns Câştigător
| NoctisFive a răspuns:

Cu notele de 7 nu o sa iei Bac-ul la mate-info daca nu te destepti. Ti-as recomanda stiinte sociale sau filo. Cum stai cu romana, istoria, geografia si limbile straine? Cu romana vad ca stai cam prost, nu stii sa pui cateva virgule...
Optiunile pentru facultate sunt limitate, ca la orice profil de uman, cele mai populare fiind: Administratie si Afaceri, Drept, Filosofie, Geografie, Istorie, Jurnalism, Comunicare si PR, Stiinte Politice, Litere, Limbi si Literaturi Straine, Psihologie, Sociologie si Asistenta Sociala, Relatii Internationale si Studii Europene, Management, Academia de Politie, etc.
Succes!