| Diana_Diana_1999 a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si dupa cum stiti, trebuie sa ma gandesc la ce profil trebuie sa dau, iar aici, e un pic cam complicat deoarece nu stiu ce profil vreau sa urmez. Aşa ca am decis ca poate voi ma ajutati in legatura cu profilul. Deci m-am gandit si nu vreau sa dau la filologie, deoarece mi-e nu imi place romana, ci doar o invat pentru ca trebuie. La chimie, biologie, ma descurc asa si asa. La mate ma descurc destul de bine. As vrea la mate-info dar mi-e frica ca este greu si nu voi putea face fata. Acum spuneti-mi si voi ceva despre mate-info, stintele ale naturii, sau stiinte sociale. La ce ar trebui sa dau? Funda + vot

4 răspunsuri:
| 0Denis0 a răspuns:

Eu sunt la mate-info asa ca o sa iti dau sfat numa la aceasta. Sunt la mate-info intensiv, asta inseamna ca la inceput ai vreo 4 ore de mate si 4 de info. Daca vrei sa faci mai multa matematica decat informatica poti sa mergi la mate-info normal acolo faci numa o ora de info pe saptamana. Apropo eu sunt a 10-a si in clasa a 9-a am avut si eu un pic probleme la matematica pentru ca se schimba nivelul brusc. Daca te pui bine pe invatat (nu neaparat ore pe zi, destul cat sa stii o parte mai mare din lectie ) poti sa treci usor. La inceput e mai greu dar o sa te obisnuiesti. Daca vrei sa alegi mate-info iti urez noroc.
P.S: Din a 11-a o sa la intesiv sunt normal 7 ore de info si sigur mai mult de 4 de mate.

| Diana_Diana_1999 explică (pentru 0Denis0):

Mersi voi tine cont de raspunsul tau... Daca mai alte sugestii poti sa mi le spuiwinking

| NoThanks a răspuns:

Buna. eu sunt clasa a 10-a la un liceu foarte bun. iti recomand profilul filologie, unde se invata mai multa romana, iar fizica, chimia, matematica, informatica si biologia se scot din clasa a 11-a. deci iti urez succes si urmeaza acest profil pentru ca este foarte bun si mai putin stresant. big grin

| Diana_Diana_1999 explică (pentru NoThanks):

Nu imi place romana, o invat pentru ca se da la evaluare nationala, dar nu ma pasioneaza, as vrea gen mate-info sau stinte ale naturi... Oricum mersi pentru raspuns!