| PaulAndrei8 a întrebat:

Buna, sunt in clasa a 12-a si dupa terminarea studiilor intentionez sa ma duc la o facultate de limbi straine. Prima varianta ar fi in UK, deoarece am EU Settlement. Ideea este nu prea stiu cum sta treaba la facultati, dar eu imi doresc sa studiez in special limba coreeana pe care deja o invat de 9 luni, si alte limbi. Am incercat sa ma uit pe site-ul unei facultati ( UCL ) dar nu inteleg ce urmeaza sa invat sau ce pot sa invat. Si am inteles ca pot imi dau masteratul in Coreea dupa terminarea facultatii din UK, tara in care vreau sa si ajung. Daca ma poate lamurii cineva, sau sa imi recomande o facultate din UK m-as bucura din toata inima. A doua varianta ar fi sa urmez o facultate de limbi straine din Cluj sau Sibiu (eu stand in judetul Alba). Va multumesc enorm!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Vezi aici, sunt cativa oameni care nu prea lauda optiunea UK:
https://www.reddit.com/......C4%83tate/