| Arny_Arnyy_1984 a întrebat:

Buna!
Sunt in clasa a 8-a, asaca stau inaintea examenului.As avea nevoide de un e-book din care pot sa recapitulez cele invatate in clasele 5-8.NU un caiet cu exercitii,doar de definitii am nevoie,de ex. partile de vb. sau de propozitie si definitiile,felurile lor etc.
Mi'ar fi foarte important, si cat se poate de urgent.Dau si funda.Multumesc happy

1 răspuns:
| Klau97 a răspuns:

In acest site este ceva ce te poate ajuta m-a ajutat si pe mine apropo fara sa citesc sau sa invat mai mult de 45-60 de minute pe zi am luat 7.80.
http://limba-romana.ucoz.ro/index/gramatica_limbii_romane/0-17
Pe langa asta incearca sa mai faci si niste compuneri / rezumate intre 10-15 randuri sau 15-20 de randuri o sa iti die de mare ajutor. Funda?