| Onetwthree a întrebat:

Sunt clasa a-8a! Ce credeti despre tezele unice la geografie si istorie? Care din cele doua sunt mai usoare subiectele? Sunt foarte indecisa, geografie sau istorie? La amndoua ma descurc la fel!

Răspuns Câştigător
| DeeAnna. a răspuns:

[1 la mana]: nu sunt unice...Subiectele sunt facuta de catre profesorul fiecarui elev...
[2 la mana]: eu zic sa dai la istorie...Adica.Intelegi tu...winking ti-am mai spus...winking

9 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Gandeste`te bine. Daca ai memorie vizuala si poti sa retii bine pe harta, alege geografia. La istorie sunt multi ani, si in general la istorie e mai greu... Mie, personal, mi se pare geografia mult mai accesibila, dar acum... e decizia ta.

| Andreeagen a răspuns:

Lasa-ma sa te corectez nu teze unice. teze la clasahappy
Anula cesta se dau 6 teze la clasa... 3 pe un semestru 3 pe altul.
Acum depinde si de ce materie iti place mai mult si ce materie ti se pare mai usoara multi zic despre istorie ca sunt multi ani de retinut dar si la geografie sunt altitudini si etc. tu decizi la ce dai. gandeste-te binehappy
Numai bine!

| sy46 a răspuns:

Prostia din Romania: 'E destul de grea programa in scolile noastre, da hai sa mai bagam o teza'(Boc) Depinde care iti place mai mult, la care iti este cel mai usor sa inveti. Nu se vor da teze unice, ci diferite, deci depinde si de profesor.Succes, sa faci alegerea cea mai buna si sa iei nota cat mai mare!happy

| mcandr3y a răspuns:

Subiectele sunt mai usoare la istorie... da e mult de tocit pentru ultimele subiecte... la geografie sunt subiectele mai dificile dar sunt logice... depinde acum de ce iti place mai mult... si de modul cum inveti...

| dragosh a răspuns:

Eu zic sa alegi geografia. Dar tu faci ce vrei!
Mie imi place mult geografia si mi se pare ca si materie mult mai limitata ca istoria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un cont la gladiatus de nivel 30si cevacine vrea sal cumpere il dau cu 2 euro pe orange.
Deci contactati-ma pe adresa de mesinger... alex.alesia.
asta e tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce ai dat pana la urma? intrebarea pe care o ai este din 25 octombrie 2009

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una d-au la geografie, pentru ca la istorie sunt prea multi ani prea multi domnitori si chestii din astea. asa la geografie te m-ai descurci, te uiti la harta si iti vine m-ai usor

| loveee04 a răspuns:

Si eu sunt tot a8a si sunt in aceeasi situatie ca tinesad. Diriga mea e de geografie dar e cam rea si nu stiu acum cum ne va face subiectele.La istorie am o profa noua nu e rea dar e proasta si ne pune intrebari urate care nu le intelegem delocx(. In fine.Eu cred ca dau la geografie cu toate ca la istorie va fi mai usor din cate am inteles.