| Denisajjjs a întrebat:

Buna! Sunt in clasa a 9 a profesionala și as vrea sa ma transfer la sfârșitul anului la liceu (Menționez ca am note mari la toate materiile).Pot? Cum procedez?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca media ta de promovare a clasei de profesionala este cel putin egala cu a ultimului admis la liceul si profilul de transfer, dar vei intra tot in clasa a IX-a.
Depui o cerere, avizata de scoala profesionala, la liceul de transfer.