| mihaelaandreeai a întrebat:

Am o intrebare la care am nevoie de raspuns urgent! Am terminat clasa a IX a la scl profesionala dar as vrea sa transfer la liceu,pentru ca la profesionala nu se invata deloc, iar eu sunt o fata silitoare si sunt dispusa sa invat. Tin sa mentionez faptul ca nu am sustinut probele de evaluare nationala. Am citit si am vazut ca e posibil transferul la liceu din clasa a X a al semestrului 2 pe baza unor diferente. Imi puteti spune clar va rog, sunt disperata! Si un ultim lucru : diferentele se dau la materiile pe care nu le ai facut la scl profesionala,nu? Nu se dau la toate materiile, nu?

3 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Eu zic sa ramai aici.De ce?! Pentru ca ai programul mai lejer si o sa poti invata mai usor pentru bac si eventual ce facultate vei face, liceul nu te ajuta cu nimic per total, bac-ul conteaza asa ca de ce sa nu profiti in plin de asta? Poate esti contrariata de ce spun eu ca esti silitoare, dar asta e adevarul...eu pot spune despre mine ca nu-s cel mai silitor, dar sunt destul de realist.

| maryjane11dd a răspuns:

Te poti transfera de la inceputul clasei a x a, diferentele se dau la toate materiile indiferent ca le ai sau nu, dar nu iti face griji te vor ajuta profesorii happy mai ales daca te transferi in acelasi liceu happy

| mihaelaandreeai explică (pentru maryjane11dd):

Eu am citit undeva ca dai diferentele doar la materiile pe care nu le ai facut la scoala respectiva. Dar mersi si de raspuns