| dyana1398 a întrebat:

Sunt in clasa a XI-a, imi place mult chimia, insa nu stiu la ce facultati as putea sa ma duc. Nu vreau medicina, sau sa ma duc la facultatea de chimie( aici sunt domenii alimentare, iar pe mine nu ma atrage ideea) Vreau mult sa lucrez intr-un laborator si sa cercetez. As dori mai multe informatii despre domeniile de activitate bazate pe chimie. Multumesc!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

In tara aceasta exista si facultate de chimie, dar ce-i drept nu in toate orasele. Mergand la aceasta facultate, ai mari sanse sa devii mare cercetator.