| roxana1993 a întrebat:

sunt in clasa a12-a si as vrea sa devin invatator. Am citit pe internet ca e nevoie sa faci liceul pedagogic. Eu insa sunt la un liceu cu profil matematica-informatica. Imi puteti spune daca facultatea de psihologie si stiinte educationale este buna? Credeti ca in urma acesteia devin invatator? Daca da, atunci care facultate este mai buna.cum majoritatea persoanelor spun ca facultatea de medicina din cluj e cea mai buna, ce facultate credeti ca e serioasa, pentru a deveni invatator? De facultatea din Arad, in cadrul universitatii Aurel Vlaicu stie cineva ceva? Va multumesc mult si va doresc o zi buna!

1 răspuns:
| Melinda1219 a răspuns:

Buna! Eu sunt la liceul pedagogic.
Daca vrei sa devii invatatoare trebuie sa mergi la stiintele educatiei si spoi sa dai titularizare.
Bafta!