| BiscuitexPapusaaa a întrebat:

Bunahappy. Sunt in clasa a8-a si as vrea sa merg la facultate de medicina. Ce profil ar fi cel mai folositor in liceu? La ce profil se face cea mai multa biologie? Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Stiinte ale Naturii (mi se pare ca e teoretic).
Ai acolo si chimie si biologie toti cei 4 ani, cate 2-3 ore/saptamana.

| Th3eo a răspuns:

Stiinte ale naturii este profilul indicat pentru facultatea de medicina. Acest profil se bazeaza pe biologie, fizica si chimie, materii care iti trebuie la medicina.

| Nolkyz a răspuns:

Stiintele naturii adica bio-chimie

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Stiinte ale naturii, cu siguranta.

| adri16 a răspuns:

Ar trebui sa dai la stiinte ale naturii (chimie-biologie)

| gigel68 a răspuns:

Bilogia nu prea ajuta. ti-ar trebui anatonie.

| AleB a răspuns:

Daca vrei sa faci facultatea de medicina mergi la biologie chimie sau cum i se mai spune stiinte ale naturii.

| coMpLeT a răspuns:

Din cate stiu eu se face destul de multa biologie la stiinte ale naturii