| Awina a întrebat:

Buna! Sunt intr-a 11-a si incep sa ma gandesc la viitorul meu, ceea ce m-a dus cu gandul spre Facultatea de Limbi si Literaturi Straine. Stiu foarte bine engleza si urmez, de cateva luni, un curs de japoneza. Ce pareri aveti despre aceasta facultate?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i o facultate din ce in ce mai inutila, ca nu apar peste noapte mii deposturi de profesori de limbi straine sau de translatori.

| sierra1 a răspuns:

Excelentă alegere!
Trei sferturi dintre absolvenți fac faculta de engleză. O să vă călcați cu toții pe picioare la (o eventuală) angajare

| teclado a răspuns:

Eu iti Recomand AFRICANA ADICA ZULU este limba cea mai folosita in foarte multe tari africane pentru ca in viitorul foarte apropiat toti albii romanii vor fi sclavii popoarelor migratoare africane invaatorilor care chiar muncesc in tara acesta si vor ajunge sefi si vor avea nevoie de sclavi albi
asa ca tu daca vei sti limba noilor stapani poate ca vei avea un job mai bine platit