| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie...cam complicata.Sunt clasa a VIII-a si la anul' urmeaza examenele si admiterea la liceu.Primele mele optiuni ar fi Gheorghe Lazar si Mihai Viteazul. Problema este ca eu as vrea la filologie pentru ca urasc chimia si fizica iar eu din clasa a 5a am facut germana, nici de cum franceza.Lazar are profil de filo si se face si germana, dar nu stiu, fiind pe locul al doilea in Bucuresti imi e tare frica sa nu ma omoare aia acolo sa nu mai am timp nici sa respir de cat trebuie sa invat[plus ca 90% dintre elevi sunt fete si ar fi si asta un factor care sa ma faca sa nu il aleg ca liceulaughing], dar Viteazu nu are nici germana si nici filologie, dar am auzit ca e cat de cat normal... voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Dacă e pe învățate, să știi că la Mihai Viteazul sunt exigențele mai mari, să nu te păcălești. Băieți sunt și la Lazăr, și apoi, e plină lumea de băieți, îi găsești tu! Interesul tău e, înainte de toate, să te duci unde poți să te pregătești la ce îți place și te pricepi.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://zinnaida.ro/ O să-ți placă!

| RrEe4 a răspuns:

Du-te la lazar.cu cat sunt mai multe fete cu atat mai bine.Ai de unde alegewinking.

| akadel_2193 a răspuns:

Mai bine te duci la Gheorghe Lazar cu un liceu bun o sa ai si un viitor bun

| AbbyGreen a răspuns:

Pai da sunt fatalaughing) si sunt si heterosexualalaughing