| Tobiii a întrebat:

Am media de admitere la liceu 9, 62. Care liceu este mai bun dupa pararea vostra dintre Gheorghe Lazar, MIhai Viteazu si Tudor Vianu si de ce?

11 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Nici unul. Lazar - e prea de fite. iar la Mihai Viteazu si Tudor Vianu o sa fii nevoita sa inveti foarte mult.

| RainOfColors a răspuns:

Eu te-as sfatui sa te duci la Cosbuc sau Spiru, dar doar daca ai dat examenu`de bilingv.

| unknownn a răspuns:

Mihai Viteazul e cel mai bun din astea 3.

| alexandra1993 a răspuns:

De ce optezi neaparat pentru unul dintre acestea trei enumerate de tine? Colegiul National Sfantul Sava este cel mai bun din tara!

| Irinnaaa a răspuns:

In primul rand, felicitari pentru o asa medie.
In al doilea rand, dupa parerea mea : Lazar este plin de fitosi. Nu se face prea mare carte, se chiuleste la greu, profesorii sunt delasatori. Este doar o carte de vizita, nu mai are prestigiul de odata.
Viteazu e bun. Se face carte serios, profesorii sunt cam exigenti, inveti. Despre chiulit si colectiv, nu prea stiu decat ca sunt multi rock-eri de treaba si ca e viata.
Vianu. hm, hm. Cam ca lazar. E mai mult carte de vizita. E bun daca vrei sa visezi matematica, da' profesorii sunt exagerat de exigenti, aiuriti si total de pe alta planeta, nu-si prea fac treaba... si tot asa. Colectivul e cam dubios, dar ce sa-i faci, asa sunt matematicienii laughing Se face scoala, insa. De chiulit, nu stiu daca se poate.
Daca ar fi sa aleg intre ele, as alege viteazu. Sau un top 3 : viteazu, vianu si lazar.
Ai putea sa te mai gandesti si la licee precum Cosbuc, Sincai sau Sava. happy
Mult succes si sper ca te-am ajutat cu ceva.

| rxie a răspuns (pentru Irinnaaa):

Irinnaaa, vianu nu e mai mult carte de vizita, iar colectivul e ok...foarte de treabawinking.

| Agoraphobia a răspuns:

Multi profesori mi-au spus ca Viteazul e cel mai bun. Lui Vianu i s-a dus renumele, nu mai e carte ca inainte. Pentru matematica cel putin, Viteazul e cel mai bun, mai bun ca Lazar.winking

| AnaMariaNovany a răspuns:

Hei buna! Liceu Vianu e cunoscut si in afara daca te tenteza sa studiezi acolo.E un liceu bun mai ales daca te pricepi la mate, info si are al 2lea cel mai bun bilingv de engleza din tara(dupa Sava). Apoi,Viteazu e bun,se face cam de toate pe acolo, am inteles ca a fost renovat anul trecut si ca are niste activitati extrascolare, gen cum ai vazut prin filmele americane, dar ma rog, intr o anumita masura.Liceul Lazar e ok dar nu ti l-as recomanda,adevarat era odata bun dar acum a ramas doar numele. Deci in final cea mai buna optiune cred ca ar fi Mihai Viteazu, atat colectivul, profesorii si cartea care sa face acolo. Daca vrei sa studiezi peste hotare si esti buna pe partea de mate atunci Vianu, dar si acest liceu a cam scazut in ultimul timp. In orice caz, felicitari pentru medie! Funda?

| arn a răspuns:

Tudor Vianu pentru ca au olimpici si este mai bun.

| Alexandra8426 a răspuns:

Mihai Viteazau intrucat sunt profesori mai buni astfel ai de la cine invata. Funda?

| rxie a răspuns:

Vianu \m/