| cristinamicu a întrebat:

Buna! Sunt la filologie in clasa a 10 a si in clasa a 11 a vreau sa ma mut la mate-info, in acelasi liceu. Diferentele, pe langa cele la mate si informatica, se dau si la fizica si chimie? De asemenea, a mai trecut cineva printr-un transfer de genul? Aveti ceva sfaturi de unde sa o iau?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă ai făcut fizica și chimie ( știu ca parca se face o ora la filologie) atunci nu ar trebui sa dai diferențe. Dădeai dacă nu făceai deloc materia respectiva.

| cristinamicu explică (pentru Nirvanaaa):

Da, le fac, dar ma gandeam ca cei de la mate-info fac mai multe ore si ar fi un motiv, dar suna mai logic asa.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru cristinamicu):

Clasa mea a fost de științe, și colegii care s-au mutat pe filo la liceul meu au dat proba la latina. Deci, doar ce nu se face deloc la clasa - acolo se da proba.
Deci va rămâne informatica și posibil matematica ca e problema de nivel. La mate info e M1. Succes!

| TheStrategist a răspuns:

Cred că dai doar la informatică și matematică.