| Iyulia3712 a întrebat:

Saluut TPU! Momentan sunt la liceu, sectia filologie in clasa a 10 a, si as vrea sa ma mut la mate info dintr-a 11 a. Pregatire nu cred ca o sa pot sa fac foarte multa, dar sunt determinata sa ma apuc de invatat serios la mate si fizica, asa ca am venit aici sa va intreb: Ce culegeri cu teorie si probleme, si mai simple si mai grele, mi-ati recomanda pentru a recupera materia din clasa a 9 a si a 10 a? As ramane recunoscatoare daca mi-ati da niste sugestii de carti bune din care sa invat, unde sa fie explicat totul bine si sa inteleg cat de cat. Si in caz ca este cineva aici care a trecut printr-un transfer asa radical... Nu mi-ar prinde rau nici cateva sfaturirolling on the floor Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Daca iubești matematica și fizica, și știi că ți va fi ușor, uite aici câteva: Mate:RMT https://:///.......ro/search
Fizică:Mihaela Chiriţă https://:///.......ro/search
Baftă!
După părerea mea, mai bine vezi cât poți să te descurci și eventual cauți și câteva variante la mate și fizica pentru bacalaureat, și după aceea daca chiar crezi că poți face față, să ți faci transferul happy

| Iyulia3712 explică (pentru Elena9328):

Normal, mai am timp destul pana in vara sa ma hotarasc, dar acum incep sa ma interesez sa vad exact cu ce se mananca, si daca as face fata la ce se preda acolohappy multumesc mult pentru raspuns!

| Elena9328 a răspuns (pentru Iyulia3712):

Cu mare drag!

6 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Ti-o zic cu toata bunavointa. Dar tu esti normala la cap?! Nu vad. De ce te-ai mai dus acolo, sa ocupi locul cuiva care chiar si-l dorea. Nu te vad bine mintal. Bacul, sa-l iei, nici atat

| Iyulia3712 explică (pentru Victoria18):

Daca nu stii despre ce vorbesti, te rog frumos sa taci. Nu imi cunosti intreaga situatie ca sa-ti permiti sa ma jignesti in asemenea fel. Am intrebat de carti, daca aveai ceva relevant de spus trebuia sa spui, daca nu, era mai bine sa iti tii gura inchisahee hee

| Victoria18 a răspuns:

Am zis doar adevarul. Ai probleme la cap. Cumpara-ti o carte despre cum sa fi sanatoasa mintal. Nu esti deloc. Genul de adolescenta care nu stie nici pe ce lume traieste. Se duce pe luna, si zice ca vrea pe pamant

| Iyulia3712 explică (pentru Victoria18):

Nu stiu cu cine iti inchipui tu ca vorbesti aici, dar iti sugerezi sa-ti bagi urgent mintile in cap si sa realizezi ca nu tu esti cea care decide "adevarul". Nu ai dreptul sa judeci (si sa jignesti nefondat!) intentiile unei persoane cand nu cunosti intreaga situatie. Asta fiind spus, daca nu esti capabila sa intelegi treaba asta, inseamna ca esti o persoana cu un grav deficit de intelgenta, care nu e in stare decat sa jigneasca oameni aiurea online pentru ca nu are nimic mai bun de facut, si pentru ca sufera de lipsa de atentiehappy