| alyad a întrebat:

Sunt la o scoala nu prea buna, si as vrea sa ma mut de la acesta scoala, dar nu stiu ce sa fac, sa las toti colegi, profesori pe care ii cunosc, si sa ma mut la scoala mai buna sau sa raman la scoala asta?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Da, vezi ce castigi daca te muti: un nivel mai mare de cunostinte acumulate, sanse mai mari pentru a face studii de calitate pe viitor. Vei avea alti profesori, dar la scoala in mod obisnuit profesorii nu raman mereu aceiasi-apar noi obiecte cu noi profesori, iar la scoala noua poti sa-ti faci noi prieteni, ii pastrezi si pe cei vechi. Iti largesti deci cercul persoanelor cunoscute.Succes!

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Eu iti recomand cu mare caldura sa te muti la scoala cu un nivel ...profesional...sa zic asa, mai ridicat.
Se pare ca pentru ei, acolo, cunostintele generale sunt chiar foarte importante si iau scoala mult mai in serios.
Cu siguranta si elevii de acolo au un nivel de pregatire mult mai mare, deci vei avea cu cine sa te consulti etc. ( se aplica si in cazul profesorilor ).
Succes! happy

| xSkyler a răspuns:

Trebuie sa te gandesti bine cu privire la ceea ce va urma sa faci deoarece aici e viitorul tau in joc.
E alegerea ta personala dar eu sunt de parere ca vei putea tine legatura cu colegii chiar daca vei fi la alta scoala happy
Si probabil acolo vei intalni si profesori mult mai buni.
Bafta!