| NuConteaza00000 a întrebat:

Buna!
Sunt licentiata in Psihologie si vreau sa urmez doua programe de master, in Neurobiologie sau Biologie Medicala si Psihologie Clinica.
Intrebarea mea este: As putea lucra intr-un laborator de analize medicale? Printre oportunitatile de cariera oferite de masterul in Neurobiologie / Biologie Medicala era mentionata si aceasta. Ma gandesc intr-un fel ca poate ar fi trebuit sa urmez Facultatea de Biologie. Asa este?
Eu vreau sa devin neuropsiholog. Cum la noi in tara nu exista astfel de programe de pregatire, ma gandeam sa incerc un alt "traseu" de invatare, care sa ma conduca spre atingerea aceluiasi scop.
Astept sa ma lamuriti laughing.
Multumesc anticipat! :*

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce m-am documentat referitor la dorința dtale, am ajuns la concluzia.
Caută online facultatea de psihologie din Oradea, apoi pe profesorul ce predă neurobiologie acolo. Înscrie-te la un doctorat la el.

| WhiteLife a răspuns:

Cred că depinde de cerințele angajatorului. Posibil că unele laboratoare sa angajeze, altele nu, acolo cred că ar trebui să întrebi.

| christine99 a răspuns:

N-ai treabă cu laboratoarele de analize medicale. Domeniul tău e cu totul altul. Fă-ți masterul in biologie pentru dezvoltarea ta daca vrei neapărat, dar licența rămâne principală și nu vei fi echivalentă unui biolog licențiat.